O PROJEKTU

O PROJEKTU

O projektu


Velmi rád jezdím na výlety a pořídím při nich i spousty fotografií, ať už kompaktem, či telefonem. Tak jsem si řekl, že by byla škoda se o fotky, zkušenost a dojmy nepodělit. Částečně mi web bude sloužit i jako  přehled navštívených míst.

Středem mého zájmu jsou především skály, hrady, zříceniny, výhledy, zámky, parky a historická, či nějakým způsobem zajímavá místa. Co se týče zámků, tak málokdy navštěvuji interiér i s průvodcem, jelikož většinou mívám za cíl i jiné destinace a hodinový výklad by mne zdržel od dalších výletů.

Převážně jezdím autem, případně na kole, ale budu se snažit na webu uvádět i užitečné informace nejen pro tyto dvě skupiny.

 

Chtěl jsem vytvořit přehledné a uživatelsky nenáročné webové stránky. Původní koncept byl složitější. Začal jsem se psaním vlastního kódu, ale později mi došlo, že by to nebylo příliš šťastné řešení a to především z důvodu časových úspor. Proto jsem se rozhodl svěřit převážnou část kódu programu.

 

Kontakovat mne můžete pres facebook. Rád zodpovím dotazy.

 

 

Kde převážně beru inspiraci


Jako zdroj vyhledávání často používám mapy.cz s vrstvou turistických map. Je to přehledné a i popiskem, takže jej mohu jen doporučit.

Dalším dobrým zdrojem je kudyznudy.cz , který mi částečně sloužil i jako inspirace k vytvoření tohoto webu.

Pro dopravu na místo používám googlovské mapy.

MAPY.CZ

 

KUDYZNUDY.CZ

 

MAPS.GOOGLE.COM